istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Grants Viski

Grants viski

Grants Viski Nerenin

Grants viski, 1887 yılında William Grant tarafından kurulan ve hala aynı aile tarafından üretilen bir viski markasıdır. Marka, İskoçya’da Speyside bölgesinde yer alan bir destileryede üretilir. Grants viski, dünya çapında tanınan bir viski markasıdır ve İskoç viskisi olarak tanınır.

Grants Viski Nasıl

Grants viskileri, malzeme seçimi, ham madde işleme, fermentasyon, destilasyon ve yaşama aşamalarından geçirilir. Malzemeler, sadece en yüksek kaliteli mısır, buğday, çavdar ve arpadan yapılır. Ham maddeler özel bir işlemden geçirilir ve fermentasyon sadece kendi yapımı mikroplarla yapılır. Destilasyon, sadece kazanın içinde yapılır ve son olarak, viski beş yıl boyunca yaşayan tahta fıçılarda maturasyon gösterir.

Grants viskileri, farklı tatlar sunar, ancak en popüler olanı Grants Original viskidir. Bu viski, klasik bir İskoç viski tadı sunar ve vanilya, tahta ve çiçek aromalarına sahiptir. Ayrıca, Grants Family Reserve ve Grants Cask Edition gibi diğer tatlar da mevcuttur.

Grants Viski Kokteyl

Grants viskileri, kokteyl yapmak için de kullanılabilir. Örneğin, Grants Original, bir Rob Roy kokteyli yapmak için kullanılabilir ve Grants Family Reserve, bir Old Fashioned kokteyli yapmak için kullanılabilir.

Grants, viski sektörünün öncü markalarından birisidir ve dünya çapında popülerlik kazanmıştır. Üretim sürecindeki dikkatli işlemler ve kullanılan malzemeler, markanın tatlarının benzersizliğini sağlar.

Grants Viski Fiyatları

Migros mağazalarında bu viskiyi bulabilirsiniz.

100 lük Grants Viski Fiyatı 785 TL
70 lik Grants Viski Fiyatı525 TL
35 lik Grants Viski Fiyatı275 TL

Grants Viski Ne İle İçilir

Grants viskisi, çeşitli yiyeceklerle ve kokteyllerle iyi gider. Özellikle, vanilya, tahta ve çiçek aromalarına sahip olan Grants Original viskisi ile, tatlı yiyecekler ve kokteyller iyi uyum sağlar. Örneğin, viski, çikolatalı tatlılarla, tahinli kurabiyelerle veya meyve salatalarıyla iyi gider. Ayrıca, Grants Original viskisi, bir Rob Roy kokteyli yapmak için de kullanılabilir.

Grant’s Family Reserve viskisi, daha yumuşak ve daha kompleks bir tat sunar. Bu viski, daha hafif yiyeceklerle ve kokteyllerle iyi gider. Örneğin, viski, taze meyve salatalarıyla, tuzlu krakerlerle veya hafif et yemekleriyle iyi gider. Ayrıca, Grant’s Family Reserve viskisi, bir Old Fashioned kokteyli yapmak için de kullanılabilir.

Grant’s Cask Edition viskisi, daha yoğun ve daha alkolik bir tat sunar. Bu viski, daha yoğun yiyeceklerle ve kokteyllerle iyi gider. Örneğin, viski, çikolatalı tatlılarla, tuzlu krakerlerle veya et yemekleriyle iyi gider. Ayrıca, Grant’s Cask Edition viskisi, neat olarak içilebilir veya daha yoğun tatlar için old fashioned kokteyli yapmak için de kullanılabilir.

Grants viskileri, geniş bir yelpazede yiyecekler ve kokteyllerle iyi gider. Ancak, her viski için en iyi eşleştirmeler farklı olabilir. Önemli olan, kişinin kişisel tercihine göre seçim yapması ve denemek için fırsat vermesidir.

Grants Viski Alkol Oranı

Grants viskinin alkol oranı % 48 ‘dir.

Grants Viski ile ne yenmez?

Grants viski et, balık, peynir gibi hayvansal ve protein ağırlıklı gıdalar ile içilmez. Grants viskiyi bunlar ile tüketmek midemizin rahatsız olmasına sebep verebilir.

Grants Viski hangi ülkenin

Grants viski, dünya çapında tanınan bir viski markasıdır ve İskoç viskisi olarak tanınır. İskoçya ülkesine ait bir viskidir.

Grants viski sahibi kimdir

Grants viskinin sahibi ve kurucusu William Grant olmakla beraber hala bu ailenin sahip olduğu şirket tarafından üretilmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top