istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Western Gold Viski

Western Gold Viski

Western gold viski nasıldır ? western gold viski iyi mi? Western gold viski hangi ülkenin ?

Western Gold Viski Nedir 

Western gold viski , viskiler arasında burbon olarak kategorilenmiştir. Western gold viski içinde bulunduruğı alkol miktarına göre hacmen yüzde 40 olarak ifade edilir. Bu şunu ifade etmektedir Western gold viskinin 1 litre şişesinin içerisinde 400 ml alkol vardır. Yani yüzde 40  alkolden oluşmaktadır.

 

Western gold viski Nerede Üretilir 

 

Western gold viski meşe fıçılarında damıtılarak elde edilmektedir. Western gold viski üretim yeri İskoçya ve Galler’de bulunan fabrikalardır. lidl marketler zinciri için üretilir.

 

Western gold viski Nerede bulunur 

 

Western gold viski Ünlü alman marketler zinciri lidl marketlerde satışa sunulmuştur. Bu viskiyi lidl marketlerden 2022 yılı güncel viski fiyatlarına göre  11 euro (sitemizde bulunan çevirici ile tl ücretini hesaplayabilirsiniz.) karşılığında alabilmektesiniz.

 

Western gold viski neyle gider 

 

Western gold viski daha çok karıştırılarak içilmeye uygundur. Kola, şekerleme, yumuşak ama yoğun tatlı baharatlar ve şekerlemeler ile tatlandırılıp karıştırılabilir.  Burbon viskilerin klasik lezzetini barındırır.

 

Western Gold Viski Analiz

 

Koku açısından değerlendirmelerimiz ; Çok kuru olmayan meşe ağacının hoş kokusunu barındırıyor,  Badem ezmesi/Vanilya, Tatlı fırın kokuları, Hafif etanol kokusu gibi kokuları barındırıyor koku olarak geçer not alan bir burbon viski.

 

Tat açısından değerlendirmelerimiz ; Tatlı, badem ezmesi tadını bize hissettiriyor , sadece çok az etil alkol tadı alıyorsunuz , gerçekten içimi rahat ve pürüzsüz denilebilecek seviyede.

 

Önerimiz ; Badem ezmesi/Vaniya , Erik veya Elma ile birlikte western gold viskiyi afiyetle içebilirsiniz.

 

Western gold viski hangi ülkenin ?

Western gold viski İskoçya’ya ait bir viskidir.

Western gold viski türü nedir ?

western gold viski burbon tipli kabul edilen viski sınıfındadır.

Western gold viski neyle gider

western gold viskiyi ferah tatları olan erik, elma, armut gibi meyveler ile tüketebilirsiniz.

Sonuç

Sizlerde yorumlar kısmından Western gold viski hakkında görüşlerinizi ve lezzet tavsiyelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top