istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Claymore viski

Claymore viski

Claymore viski  nasıldır ? claymore  viski iyi mi ? claymore viski hangi ülkenin ? claymore viski alınır mı ?

 

Claymore viski Kelime Anlamı

 

Öncelikle Claymore viski’nin anlamıyla başlamak istiyorum. Claymore sözcüğünün kökeni Gal dilinde büyük kılıç anlamını veren ‘clidheamhmor’ sözcüğünden türemiştir. Claymore viskinin kelime anlamı bunu ifade etmektedir.

 

Claymore Viski Geçmişi

 

Dünya üzerinde içkilerinin kalitesiyle tanınan bazı ülkeler bulunmaktadır. Bu ülkeler; Rusya ve  Votka, Karayipler ve Rom, Fransa ve Konyak son olarak İskoçya ve Viski, İskoçya viskileri genelde Scoth olarak bilinir.

İskoçya’dan gelen Claymore Viski  şöyle tabir edilir;  harmanlanmış Scotch Whisky , Co of Glasgow tarafından 1890’a kadar uzanan bir geçmişe sahiptir.

Bu, Claymore Viski’nin üretimine başlandığı zamandır ve bu nedenle, farklı zevklere hitap eden uzun vadeli bir bilgi birikimi ve deneyim inşasının da başlangıcı olmuştur. Viski üretimi birkaç aşamada gerçekleşir. İlk önce tahıl maltlanır. Tahıl, sonunda filizlenene kadar yayılır ve nemlendirilir. Bu nişasta şekere dönüşür. Tüm tahıl sınıfları arasındaki sıcaklığın aynı kalması için, ısı yoluyla tahıl her zaman yeniden yerleştirilmelidir. Isı ile çimlenme bir süre sonra durdurulur. Elde edilen malt depolama için uygundur.

Claymore viski güzel  harmanlanmış Scotch Whisky olarak tabir edilir, kesinlikle seçilmiş fıçılarda dört ila beş yıl arasında yaşlandırılır. Bu olgunlaşma özel karakterini verir ve bu Scotch’un güzel  rengini yaratır.

 

Claymore Viski Tat olarak

 

Bir bardağa döküldüğünde, karmaşık bir çeşitlilikteki kokular bulundurur.  Claymore viski olağanüstü meyvemsi ve toprak tonları algılanabilir. İskoçya’dan gelen harika bir şekilde harmanlanmış Claymore Viski bunaltıcı bir tat  değildir ve bu nedenle yeni yeni viskiye  başlayanlar için idealdir, ancak uzmanlar tarafından kesinlikle takdir edilir ve damak herkesin tadına hitap eder.

Claymore viski  harmanlanmış İskoç Viski , çeşitli seslere bir kat gibi yerleşen, malt, kül, Toprak ve bilinçaltı bir duman sesi sunar. Sütlü çikolata ve kremalı karamelin tatlı notaları ve kahve çekirdeklerinin hafif acılığı bu Claymore Viski’nin mükemmelliğini oluşturuyor.

Claymore viskinin tadını en iyi, güzel bir bitter çikolota ile çıkarabileceğinizi düşünüyoruz. Claymore harmanlanmış Scotch Wiski ‘in hacimce hafif sayılar bilir. Yüzde 40 alkol oranına sahiptir. saf bir viski zevkinin  önüne geçmez ve yüksek kalitesi açısından çok uygun fiyatlıdır. Claymore viski , 2017 yılında Uluslararası Şarap ve Alkollü İçkiler Yarışması’nda gümüş madalya kazandı. Çok yönlü ve uygun fiyatlı Viski, sade, buz üzerinde tüketilebilir.

Claymore Viski Son Notlar

Netice olarak  altın renkli parlak  Claymore harmanlı Scotch viski  geniş damak zevkine hitap eden klasik bir viski olarak tanımlanabilir.

Bu viski , meyveli ve tatlı tonlar ile daha koyu, hafif dumanlı sesler arasında bir köprü oluşturur. Bizce evde her zaman bir şişe Claymore  Viski bulundurmalısınız.

Claymore Viski Fiyat

100 lük Claymore viski fiyat340 TL
70 lik Claymore viski fiyat290 TL

Claymore viski nasıl?

Claymore viski , harmanlanmış ve geniş damak zevkine hitap eden bir viskidir. Meyve ve tatlı tonlar ile hafif isli bir tadı vardır.

claymore  viski iyi mi ?

Claymore viski diğer viski türlerine göre ortalama üstü bir viskidir.

claymore viski hangi ülkenin ?

Claymore viski İskoçya’ ya ait bir viskidir.

Sonuç

Claymore Viski hakkında yorumlarınızı yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top